شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

مقایسه سیستم های عامل در انواع تلویزیون ها
شناسه پست: 3487
بازدید: 2953

سیستم عامل، نرم افزاری است که بر روی تلویزیون های هوشمند نصب می شود و وظیفه اجرا و مدیریت برنامه و ویژگی های دیگر را بر عهده دارد. سیستم عامل ها در انواع مختلفی وجود دارند اما امروز به معرفی و بررسی چندتا از پرطرفدارین آن ها از که شامل Android TV، WebOS، Tizen و tvOS می پردازیم.

 

هر کدام از این سیستم ها ویژگی ها و رابط های کاربری مختلفی دارند، که بر اساس نوع و مدل تلویزیون متفاوت هستند. گفتنی است که هرکدام از این سیستم‌ ها ویژگی ‌ها و تجربیات کاربری خاص خود را ارائه می‌ دهند، که به تفاوت‌ های تولیدکننده و ویژگی ‌ها بستگی دارد.

سیستم عامل اندروید تلویزیون

این سیستم عامل بر پایه سیستم عامل اندروید در گوشی ساخته شده است. همچنین به تلویزیون های هوشمند امکان پشتیبانی از بازی ها و برنامه هایی که مخصوص اندروید هستند را می دهد. از سری ویژگی هایی که این سیستم عامل به تلویزیون ها می بخشد می توان جستجوی صوتی با استفاده از Google Assistant، دسترسی به Google Play Store، پشتیبانی از Chromecast برای اشتراک گذاری محتوا از دستگاه‌های دیگر و … را نام برد.

اندروید تلویزیون

جهت مشاهده تلویزیون های مختلف اندروید از برند های مختلف دنیا روی “تلویزیون اندروید” کلیک کنید.

سیستم عامل WebOS

سیستم عامل WebOS توسط شرکت ال جی برای تلویزیون های هوشمند خود طراحی و توسعه داده شده است. دارای رابط کاربری بسیار ساده و سریع برای دسترسی به اپلیکیشن و منابع مختلف را دارد. قابلیت های ویژه ای که این سیستم عامل به تلویزیون های ال جی بخشیده شامل Magic Remote برای کنترل سریع، قابلیت Multitasking برای اجرای چند برنامه همزمان، و سیستم پیشنهاد محتوا و… می شوند.

سیستم عامل wbos

جهت مشاهده انواع تلویزیون با این سیستم عامل محبوب، به صفحه “تلویزیون ال جی” مراجعه فرمایید.

سیستم عامل تایزن

از دیگر سیستم عامل های محبوب در عرصه تلویزیون سیستم عامل Tizen است. این سیستم عامل به صورت اختصاصی توسط برند سونی برای تلویزیون های پیشرفته و مدرن خود طراحی و اجرا شده است. با تمرکز بر روی سرعت و عملکرد، Tizen امکانات گسترده ‌ای برای مشاهده تلویزیون و استفاده از برنامه ‌های اینترنتی فراهم می‌کند. از جمله امکانات تلویزیون های مجهز به سیستم عامل تایزن رابط کاربری کاربر پسند، دسترسی به اپلیکیشن ‌های محبوب، تکنولوژی پخش تصویر HDR و… هستند.

سیستم عامل Tizen سامسونگ

جهت مشاهده انواع تلویزیون دارای تایزن به صفحه “تلویزیون سامسونگ” مراجعه کنید.

سیستم عامل TV-OS

سیستم عامل تلویزیون اپل

این سیستم عامل مخصوص برند Apple بوده و بر روی تلویزیون های Apple TV اجرا شده است. بیشتر تمرکز این سیستم عامل بر روی اپلیکیشن‌ ها، بازی ‌ها و اکوسیستم اپل می باشد. این سیستم عامل قابلیت هایی مانند Siri برای کنترل صوتی، App Store برای دانلود اپلیکیشن ‌ها و بازی‌ ها، امکان اتصال با دستگاه‌ های اپل دیگر را به تلویزیون ها بخشیده است.